E-mail: geosett@geosett.com | Tel: 0.312 349 64 50 | Ankara  
HİBRİT POLYUREA - HİBRİT POLİÜREA

Kategori : Poliürea Tarih : 21-10-2015 Ekleyen :Barış Yetgin

 

 
Polyürea çift komponentlidir. İçeriğinde polyol, polyamin ve izosiyanat bulunabilir; bu bileşim ile ortaya çıkar. Püskürtme sistemiyle uygulanan polyurea, son teknoloji bir yalıtım ve kaplama malzemesidir. Türkiye’de yaygın olarak kullanılan sistem, Alifatik Poliüretan son kat boya uygulanan polyurea sistemidir. Bu sistem UV dayanımı olan sistemdir. Güneş ya da yapay ışığa maruz kaldığında yüzey renk değiştirmez. Ülkemizde hybrid ve saf olmak üzere iki farklı polyürea kullanılmaktadır. Hybrid polyürea daha esnektir; kopmada uzaması yüzde 400-450 ve yırtılma dayanımı 55N/mm2dir. Genellikle yapıların teraslarında kullanılır. Yapının hareketlerini yüksek elastikiyeti sayesinde absorbe eder. Bu yüzden en çok tercih edilen polyürea türüdür.  Saf polyürea ise yüksek kimyasal ve mekanik dayanım istenilen yerlerde, örneğin köprü tabliyelerinde, arıtma tesislerinde, su depolarında, yüzme havuzlarında kimyasal etkilere maruz kalan ve mekanik olarak dayanım istenilen her yüzeyde kullanılabilir.Hybrid polyüreaya göre daha rijittir; kopmada uzaması yüzde 300-350, yırtılma dayanımı ise çok daha yüksektir, 96 N/mm2dir.
Solvent içermeyen çift komponentli çok hızlı kürlenen, özelik olarak ekonomik olması nedeniyle hibrit  polyurea olarak kullanım alanı çok geniştir ve her türlü  yüzeylere uygulanabilen esnek  yapılı  polyurea sistemidir.
Hızlı kuruması  sayesinde -35 C’lik ortam ısısına kadar uygulama yapılabilir. Hibrit polyurea Uygulama esnasındaki hava sıcaklığı ve nem oranı uygulama sonucunu etkilemez.
Kopma anında uzama değeri % 300 / shore 40D sertlik derecesine sahiptir. Bu özellikleriyle polyurea yüzeye sıkı bir şekilde yapışır, dış ortamla temasını keser, su ve hava geçirgenliğini önler, aşınmaya, sarsıntıya ve çarpmalara karşı dirençlidir.Uygulama yapılan alana uygulandıktan sonra beş saniye içinde üstüne basılacak konuma gelir polyurea 

Geosett Polyurea ve Geomembran

GEOSETT GEOMEMBRAN POLYUREA olarak  2000 yılı başında ANKARADA   faaliyetine başlamış olan firmamız,kaliteli ürün,uygun fiyat,profesyonel uygulama  ile yalıtım amaçlı GEOMEMBRAN  olan  PVC GEOMEMBRAN -HDPE GEOMEMBRAN - EPDM GEOMEMBRAN  - LLDPE  GEOMEMBRAN - T-GRİP GEOMEMBRAN - TPO GEOMEMBRAN - FPO GEOMEMBRAN VE POLYUREA & POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK SATIŞ - UYGULAMALARINI yapmaktadır.
Türkiye'deki birçok kamu binasını ve projesinin yalıtım işlerini başarı ile tamamlamış ve bu sektördeki çalışmalarına da başarıyla devam etmektedir. Firmamız ayrıca uygulamaların yanı sıra, detaylandırma, projelendirme ve uygulama esnasında tam sızdırmazlık konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. 
Kaliteli Ürün, Uygun Fiyat, profesyonel uygulama ve çalışma,tam sızdırmazlık ve Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ilkelerimiz bizleri sektörümüzde faaliyet gösteren diğer firmalardan ayıran özelliğimizdir.

Polyurea Uygulamaları

Polyurea Nasıl Uygulanır?

EPDM , Etilen ve Propilen maddelerin birleşiminden oluşan sentetik bir kauçuktur.   Doğal kauçuğun özellikleri ( yüksek elastikiyet , genleşme , çekme mukavemeti , soğuğa karşı direnç ) pratik olarak değiştirilemezken , se
PVC GEOMEMBRAN sentetik hammaddelerden oluşan ve sıvı ve ısı yalıtımı sağlamak amaçlı kullanılan koruyucu tabakalardır. PVC Poli-Vinil-Clorur kelimesinin kısaltılmasından oluşturulmuş bir semboldür. Petrol ile tuzdan p
NEDEN POLYUREA

Polyurea su yalıtım sistemi, uygulanan alan yada bölgeye koruyucu bir avantaj sağlamaktadır.

DÜN : 3 - BUGÜN : 9 - TOPLAM : 51.239
2024 © Geosett Polyurea Geomembran