E-mail: geosett@geosett.com | Tel: 0.312 349 64 50 | Ankara  
PVC GEOMEMBRAN

Kategori : UYGULAMA ALANLARIMIZ Tarih : 13-07-2015 Ekleyen :Barış Yetgin


PVC Geomembran (jeomembran)

nedir, nerelerde kullanılır, diğer membran çeşitleriyle ne farkları vardır?

PVC Geomembran; sentetik hammaddelerden oluşan ve sıvı ve ısı yalıtımı sağlamak amaçlı kullanılan koruyucu tabakalardır.

PVC Poli-Vinil-Clorur kelimesinin kısaltılmasından oluşturulmuş bir semboldür. Petrol ile tuzdan petrokimya tesislerinde üretilen polimer türüdür. PVC Geomembranlar, PVC Hammaddesinin yumuşatıcılar , Stabilizatörler ( sağlamlaştırıcılar ) ve çeşitli katkı maddeleri ile mikserde harmanlanıp uygun ısıdaki ekstrüzyon sistemi yardımıyla işlenip homojen olarak şekillendirilmesiyle üretilir. Katkı maddelerinin homojen olarak dağıtılması önemli olduğu için bu karışımın karıştırılması işlemi önemlidir. PVC, uygun ve gerekli katkıların yardımıyla oluşturulan uzun ömürlü, hava şartlarına karşı dayanıklı ve sağlam bir plastik alaşımdır.

Dünya çapında yılda yaklaşık 23 Milyon / ton, Avrupa da ise yaklaşık 5,5 Milyon.ton/yıl tüketilmektedir.

KULLANIM ALANLARI :
Karayolu - Metro - Tren Tünel İnşaatları, Altgeçit İnşaatları , DSİ ve Karayolu Projeleri.Ayrıca istenmesi halinde Bina temel bohçalama uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

Bina Temel Bohçalamaları – Üzeri beton ile kapatılacak ve UV Dayanımı istenmeyen Teras ,Havuz inşaatları , Su Depoları Barajlar.

Sulama veya süs Göletleri – Üzeri beton veya benzeri malzeme ile kapatılmayacak olan teras ve çatılar , Çatı olukları , Sandviç panel üstleri, Havuzlar ,UV Dayanımı istenen tüm su yalıtım uygulamaları. Atık Su Arıtma TesisleriAtık Su Tünelleri – Kollektör Bacaları - Köprüler ve Beton bakslar .Genel de buralarda kullanımının yanı sıra Geomembranların kullanıldığı tüm uygulamalarda kullanılabilirler.

Tüm yapıların ıslak hacimlerinde teraslarda.

ÖZELLİKLERİ :

 Uzun ömürlüdür. *Uygulama alanlarına göre farklı özellik,renk,kalınlık ve boyutlarda üretilebilir. *Yapılarda ortaya çıkan mekanik,termik gerilmelere ve darbelere yüksek dayanım gösterirler. *Esnek yapılarından dolayı uygulanabilirlikleri kolaydır. *Ateşe karşı dayanıklıdırlar alev alıp yanmazlar. *Bitki köklerine dayanıklıdırlar. *Termoplastik yapıları nedeniyle özel aparatlar yardımıyla kolaylıkla onarılabilirler. *Uygulama tekniklerinden dolayı işçilikten doğabilecek hatalar asgari düzeydedir ve uygulama hızlıdır. *Serbest serim uygulaması nedeniyle yapılarda ortaya çıkan mekanik ve termik titreşimlerden asgari seviyede etkilenirler.*PVC Geomembranlar geri dönüşümlü olması nedeni ile yakılmak veya atık olarak depolanmak zorunda değildir.

PVC Geomembranlar , Tek veya çift renk( sinyalizasyon özelliği ) olarak çeşitli kalınlık ölçülerinde (1mm,3mm) üretilmektedirler.Özellikle aşındırıcı özelliğe sahip maddelerle, betonun korozyonlara, asitlere, alkalilere, tuzlara, çözücülere, gazlara ve diğer kimyasal solüsyonlara maruz kalan yüzeyleri korur. Yalıtım ve izolasyon malzemesi olarak da kullanılmaktadırlar. 

PVC GEOMEMBRAN (JEOMEMBRAN) UYGULAMA ALANLARI.

►KARA YOLU TÜNELLERİ

► METRO TÜNELLERİ

►SANAYİ ATIK VE DEPOLAMA TESİSLERİ

►ÇÖKELTME VE HAVALANDIRMA HAVUZLARI

►BİNA TEMEL BOHÇALAMALARI

►ARITMA TESİSLERİ

►PETROL SAHALARI

►MADENCİLİK VE MADEM ÇÖKELTME HAVUZLARI

►YAPAY GÖLETLER

►SULAMA KANALLARI

►KÖPRÜLER

►OTOPARKLAR

►BİNA TERAS (GEZİLEN VE GEZİLMEYEN) ÇATILAR

►ALT GEÇİT VE ÜST GEÇİTLER

►SU DEPOLARI

►YERALTI OTOPARKLARI

►KANALİZASYON SİSTEMLERİ

►KİREMİT ALTI UYGULAMALARI

►KÖPRÜLÜ KAVŞAKLAR


Geosett Polyurea ve Geomembran

GEOSETT GEOMEMBRAN POLYUREA olarak  2000 yılı başında ANKARADA   faaliyetine başlamış olan firmamız,kaliteli ürün,uygun fiyat,profesyonel uygulama  ile yalıtım amaçlı GEOMEMBRAN  olan  PVC GEOMEMBRAN -HDPE GEOMEMBRAN - EPDM GEOMEMBRAN  - LLDPE  GEOMEMBRAN - T-GRİP GEOMEMBRAN - TPO GEOMEMBRAN - FPO GEOMEMBRAN VE POLYUREA & POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK SATIŞ - UYGULAMALARINI yapmaktadır.
Türkiye'deki birçok kamu binasını ve projesinin yalıtım işlerini başarı ile tamamlamış ve bu sektördeki çalışmalarına da başarıyla devam etmektedir. Firmamız ayrıca uygulamaların yanı sıra, detaylandırma, projelendirme ve uygulama esnasında tam sızdırmazlık konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. 
Kaliteli Ürün, Uygun Fiyat, profesyonel uygulama ve çalışma,tam sızdırmazlık ve Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ilkelerimiz bizleri sektörümüzde faaliyet gösteren diğer firmalardan ayıran özelliğimizdir.

Polyurea Uygulamaları

Polyurea Nasıl Uygulanır?

  PVC Geomembranda olduğu gibi PE Geomembranlarada geotekstil uygulanabilir. Geotekstil uygulaması yapılan işte zamandan, hemde işçilikten kazanç sağlar. Ayrıca geomembranın uygulanan yüzeye yapışması aderans
HİBRİT POLYUREA - HİBRİT POLİÜREA

Solvent içermeyen çift komponentli çok hızlı kürlenen, özelik olarak ekonomik olması nedeniyle hibrit polyurea olarak kullanım alanı çok geniştir ve her türlü yüzeylere uygulanabilen esnek yapılı poliürea sistemidir.

DÜN : 3 - BUGÜN : 9 - TOPLAM : 51.239
2024 © Geosett Polyurea Geomembran