E-mail: geosett@geosett.com | Tel: 0.312 349 64 50 | Ankara  
T-GRİP GEOMEMBRAN

Kategori : Malzemeler Tarih : 21-07-2014 Ekleyen :Barış Yetgin

PVC GEOMEMBRAN sentetik hammaddelerden oluşan ve sıvı ve ısı yalıtımı sağlamak amaçlı kullanılan koruyucu tabakalardır.

PVC Poli-Vinil-Clorur kelimesinin kısaltılmasından oluşturulmuş bir semboldür. Petrol ile tuzdan petrokimya tesislerinde üretilen polimer türüdür. PVC Geomembranlar PVC Hammaddesinin yumuşatıcılar , Stabilizatörler ( sağlamlaştırıcılar ) ve çeşitli katkı maddeleri ile mikserde harmanlanıp uygun ısıdaki ekstrüzyon sistemi yardımıyla işlenip homojen olarak şekillendirilmesiyle üretilir. Katkı maddelerinin homojen olarak dağıtılması önemli olduğu için bu karışımın karıştırılması işlemi önemlidir.PVC, uygun ve gerekli katkıların yardımıyla oluşturulan uzun ömürlü, hava şartlarına karşı dayanıklı ve sağlam bir plastik alaşımdır.

Dünya çapında yılda yaklaşık 23 Milyon / ton, Avrupa da ise yaklaşık 5,5 Milyon.ton/yıl tüketilmektedir.

KULLANIM ALANLARI :

►Karayolu - Metro - Tren Tünel İnşaatları, Altgeçit İnşaatları , DSİ ve Karayolu Projeleri.Ayrıca istenmesi halinde Bina temel bohçalama uygulamalarında da kullanılabilmektedir.

►Bina Temel Bohçalamaları – Üzeri beton ile kapatılacak ve UV Dayanımı istenmeyen Teras ,Havuz inşaatları , Su Depoları Barajlar.

►Sulama veya süs Göletleri – Üzeri beton veya benzeri malzeme ile kapatılmayacak olan teras ve çatılar , Çatı olukları , Sandviç panel üstleri, Havuzlar ,UV Dayanımı istenen tüm su yalıtım uygulamaları. Atık su Arıtma Tesisleri – Atık su Tünelleri – Kollektör Bacaları - Köprüler ve Beton bakslar .Genel de buralarda kullanımının yanı sıra Geomembranların kullanıldığı tüm uygulamalarda kullanılabilirler.

►Tüm yapıların ıslak hacimlerinde teraslarda.

ÖZELLİKLERİ :

► Uzun ömürlüdür. *Uygulama alanlarına göre farklı özellik,renk,kalınlık ve boyutlarda üretilebilir. *Yapılarda ortaya çıkan mekanik,termik gerilmelere ve darbelere yüksek dayanım gösterirler. *Esnek yapılarından dolayı uygulanabilirlikleri kolaydır. *Ateşe karşı dayanıklıdırlar alev alıp yanmazlar. *Bitki köklerine dayanıklıdırlar. *Termoplastik yapıları nedeniyle özel aparatlar yardımıyla kolaylıkla onarılabilirler. *Uygulama tekniklerinden dolayı işçilikten doğabilecek hatalar asgari düzeydedir ve uygulama hızlıdır. *Serbest serim uygulaması nedeniyle yapılarda ortaya çıkan mekanik ve termik titreşimlerden asgari seviyede etkilenirler.*PVC Geomembranlar geri dönüşümlü olması nedeni ile yakılmak veya atık olarak depolanmak zorunda değildir.

 

ÇEŞİTLERİ ve BOYUTLARI :

► SİNYAL TABAKALI GEOMEMBRAN :

PVC den imal edilen , özel formülasyon ile çekme ve uzama mukavemetleri artırılmıştır , sinyal tabakalı olarak üretilen ürünümüz özellikle Karayolu , Metro , Tren Tünellerinde kullanılmaktadır.Sinyal Tabakası olarak gözükenaltta kalan siyah katman farklı bir malzeme gibi gözüksede membranın iki yüzü arasındaki tek fark renktir.Sarı ve ya gri renk de herhangi bir delinme , aşınma olduğu zaman siyah tabaka kendisini açık renk arasında gösterecek ve bir anlamda da uygulamacıya o bölgenin onarılması için sinyal verecektir.Sarı – Siyah veya Gri – Siyah yada istenilen bir renkte üretilebilir. Ahed geomembranlar 1,2mm-1,5mm-2mm-2,5mm ve 3 mm kalınlıklarda üretilebilirler. 2,20 mt genişliğinde, boy 20mt ve 25mt standart ölçülerinde olmak üzere uygulama alanına göre istenirse serbest boy çalışılarakta üretilebilirler.
 

► Kullanım Yerleri : Karayolu-Metro- Tren Tünel İnşaatları , Altgeçit İnşaatları , DSİ ve Karayolu Projeleri.Ayrıca istenmesi halinde Bina temel bohçalama uygulamalarında da kullanılabilmektedir.  

DÜZ TİP GEOMEMBRAN :

PVC den imal edilmiştir. Düz Tip olması tek renk olarak üretilmesinden gelmektedir. Genel PVC Geomembran özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Özellikle güçlü Mukavemeti ile bitki köklerine dayanımlı olarak üretilmektedir. İstenilen renklerde üretilebilirler. Ahed geomembranlar 1,2mm-1,5mm-2mm-2,5mm ve 3 mm kalınlıklarda üretilebilirler. 2,15 mt genişliğinde, boy 20mt ve 25mt standart ölçülerinde olmak üzere uygulama alanına göre istenirse serbest boy çalışılarakta üretilebilirler.

 Kullanım Yerleri : Bina Temel Bohçalamaları – Üzeri beton ile kapatılacak ve UV Dayanımı istenmeyen Teras , Havuz inşaatları, Su Depoları Barajlar.

►GÖLET TİPİ GEOMEMBRAN :

PVC'den imal edilmiştir.Gölet Tipi olarak adlandırılmasının en önemli sebebi UV Dayanımlı olarak üretilmesinden gelmektedir.Genel PVC Geomembran özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır.Fakat UV Katkısı sayesinde yıllarca güneş ışığı altında üzeri kapatılmadan sorunsuz uygulamalar çıkarılmasını sağlarlar.Gri , mavi , sarı renklerde üretilebilirler. Ahed geomembranlar 1,2mm-1,5mm-2mm-2,5mm ve 3 mm kalınlıklarda üretilebilirler. 2,15mt genişliğinde, boy 20mt ve 25mt standart ölçülerinde olmak üzere uygulama alanına göre istenirse serbest boy çalışılarakta üretilebilirler.

► Kullanım Yerleri : Sulama veya süs Göletleri – Üzeri beton veya benzeri malzeme ile kapatılmayacak olan teras ve çatılar , Çatı olukları , Sandviç panel üstleri , Havuzlar ,UV Dayanımı istenen tüm su yalıtım uygulamaları.

►T-GRİP GEOMEMBRAN:

PVC den imal edilmiştir.T-GRİP olarak adlandırılmasının sebebi üzerinde boyuna tüm hat boyunca kesintisiz devam eden T Şeklindeki tırnaklarının olmasıdır.Bu tırnaklar sayesinde bu ürünümüz kullanıldığı betona çok iyi bir şekilde kilitlenmekte ve betonu bırakmamaktadır. Genel PVC Geomembran özelliklerini bünyesinde bulundurmaktadır. Özellikle kimyasallara dayanımı , yaşlandırma ömrü artırılmıştır. Ahed geomembranlar 1,2mm -1,5mm - 1,65 mm - 2mm - 2,5mm ve 3 mm kalınlıklarda üretilebilirler. Standart 2,20m. genişliğinde ya da kullanacağınız alana göre ebatlanarak istediğiniz genişliklerde levhalar yada rulolar halinde istemiş olduğunuz genişlik ve boylarda üretilebilirler.
 

► Kullanım Yerleri : Atık su Arıtma Tesisleri – Atık su Tünelleri – Kollektör Bacaları - Köprüler ve Beton bakslar .Genel de buralarda kullanımının yanı sıra Geomembranların kullanıldığı tüm uygulamalarda kullanılabilirler.

 VİNSELF TİPİ GEOMEMBRAN :

Pvc membran bilindiği gibi tüm yapılarda mükemmel , sorunsuz , kaliteli su izolasyonu sağlayan bir üründür.yapılarda kullanımını yaygın hale getirebilmek için geliştirdiğimiz kendinden yapışkanlı pvc membran ile uygulama kolaylığı sağlamak amaçlanmıştır.böylece tüm yapılarda hiç bir makineye gerek kalmadan kendi izolasyonlarınızı pvc membran kalitesi ve güvenilirliği ile yapabileceksiniz. PVC den imal edilmiştir.Kendinden Yapışkanlı olan imalatımızdır. 1,5mm kalınlığında üretilirler. Standart ….. mt ve boyda üretilirler.Çok rahat bir şekilde kesilerek istenilen zemine uygulanabilirler.Dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı ise uygulamanın yapılacağı yüzeyin çok temiz , toz parçalarından arındırılmış olmasıdır.
 

► Kullanım Yerleri : Tüm Yapıların Islak Hacimlerinde, Teraslarda

PVC Geomembranlar , Tek veya çift renk( sinyalizasyon özelliği ) olarak çeşitli kalınlık ölçülerinde (1mm,3mm) üretilmektedirler.Özellikle aşındırıcı özelliğe sahip maddelerle, betonun korozyonlara, asitlere, alkalilere, tuzlara, çözücülere, gazlara ve diğer kimyasal solüsyonlara maruz kalan yüzeyleri korur. Yalıtım ve izolasyon malzemesi olarak da kullanılmaktadırlar. 
Malzeme 112 gün süreyle TS 10364e göre aşağıda belirtilen solüsyonda bekletilerek kimyasal sonrası gerekli testler uygulanır.
►Sülfirik Asit (%20),
►Sodyum Hidroksit (%5), 
► Amonyum Hidroksit (%5), 
►Nitric Asit (%1),
►Ferric Clorid (%1),                                           
►Sabun  (%0,1),
►Deterjan (%0,1) ,
►Bakteriyolojik (700 ppm) 
►Çekme Dayanımı (15 - 14.7 MPa), 
►Uzama (%200) , 
►Sertlik Değişimi (%±5 ASTM D412) 
►Ağırlık Değişimi (%±5 ASTM D412) 
 
KULLANIM ALANLARI:
Bütün yapılarda;
Temel Bohçalama
Teraslar (Gezilen ve Gezilemeyen)
Çatılar
Alt Geçitler
Yer Altı Otoparkları
Tüneller
Su Depoları
Arıtma Tesisleri
Kanalizasyon Sistemleri
Metrolar
Kiremit Altı Uygulaması
Göletler
Havuzlar
 

Geosett Polyurea ve Geomembran

GEOSETT GEOMEMBRAN POLYUREA olarak  2000 yılı başında ANKARADA   faaliyetine başlamış olan firmamız,kaliteli ürün,uygun fiyat,profesyonel uygulama  ile yalıtım amaçlı GEOMEMBRAN  olan  PVC GEOMEMBRAN -HDPE GEOMEMBRAN - EPDM GEOMEMBRAN  - LLDPE  GEOMEMBRAN - T-GRİP GEOMEMBRAN - TPO GEOMEMBRAN - FPO GEOMEMBRAN VE POLYUREA & POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK SATIŞ - UYGULAMALARINI yapmaktadır.
Türkiye'deki birçok kamu binasını ve projesinin yalıtım işlerini başarı ile tamamlamış ve bu sektördeki çalışmalarına da başarıyla devam etmektedir. Firmamız ayrıca uygulamaların yanı sıra, detaylandırma, projelendirme ve uygulama esnasında tam sızdırmazlık konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. 
Kaliteli Ürün, Uygun Fiyat, profesyonel uygulama ve çalışma,tam sızdırmazlık ve Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ilkelerimiz bizleri sektörümüzde faaliyet gösteren diğer firmalardan ayıran özelliğimizdir.

Polyurea Uygulamaları

Polyurea Nasıl Uygulanır?

  PVC Geomembranda olduğu gibi PE Geomembranlarada geotekstil uygulanabilir. Geotekstil uygulaması yapılan işte zamandan, hemde işçilikten kazanç sağlar. Ayrıca geomembranın uygulanan yüzeye yapışması aderans
EPDM , Etilen ve Propilen maddelerin birleşiminden oluşan sentetik bir kauçuktur.   Doğal kauçuğun özellikleri ( yüksek elastikiyet , genleşme , çekme mukavemeti , soğuğa karşı direnç ) pratik olarak değiştirilemezken , se
HİBRİT POLYUREA - HİBRİT POLİÜREA

Solvent içermeyen çift komponentli çok hızlı kürlenen, özelik olarak ekonomik olması nedeniyle hibrit polyurea olarak kullanım alanı çok geniştir ve her türlü yüzeylere uygulanabilen esnek yapılı poliürea sistemidir.

DÜN : 3 - BUGÜN : 9 - TOPLAM : 51.239
2024 © Geosett Polyurea Geomembran