E-mail: geosett@geosett.com | Tel: 0.312 349 64 50 | Ankara  
TPO FPO GEOMEMBRAN

Kategori : Malzemeler Tarih : 13-07-2015 Ekleyen :Barış Yetgin

TPO Geomembranlar

Estetik Geomembran 

Renkler :
Beyaz, gri, bej, yeşil, kahverengi, mavi

 
Bu geomembranlar ultraviyole ışın dayanımlı, Termoplastik polietilen,  polyester taşıyıcılı, donatılı çatı membranıdır.  
TPO  geomembranlar; ultraviyole ışınlarına son derece dayanıklı hava değişiminden etkilenmeyen, çevreye duyarlı, üstün eklem dayanıklılığına sahip  poli-propilen ve etilen propileni birleştiren tescilli bir termoplastik sentetik membrandır. Bu membran TPO polimer alt yüzey, ortada kısmında örgü biçiminde polyester taşıyıcıya sahip ve termoplastik poliofilen üst kat olmak üzere üç bölüme sahiptir. Bu özelliği sayesinde son derece dayanıklı olup delinme yırtılma ve kopma gibi istenmeyen durumlarda yüksek derecede yananıklıdır. Son kat polyester kaplaması , çatı çatı yalıtımının en önemli unsurlarından birisidir. Ürünün iklim değişikliklerine, ozonun ve Ultraviyole (U/V) ışınlarına, kimyasal madde dayanıklılığına sahiptir. Yapısal kombinasyonundan dolayı ısı değişimine ve deformasyona karşı direncini yükseltir. +80 ˚C  ile  -30 ˚C derece arasında son derece duyarlı bir membran çeşididir. Bu dayanıklılığından dolayı uzun süre çatı bakımı bakımına ihtiyaç duyulmaz. Bundan dolayı da ekonomiktir.
 
KULLANIM ALANLARI:
 1. Osb Yüzeyli Bina Çatıları
 2. Su Depoları
 3. Sanayi tesisleri çatılarında kraft kağıtlı poliüretan panel üzeri veya uzay çatı sistemlerinde trapez saç üzeri taş yünü ile yerinde sandviç panel oluşturulması
 4. Göletler, Havuzlar

 

 

 

 

 

 


TPO, hafif bitkilerin kullanıldığı geniş çatılar için ideal bir su yalıtım membranıdır. yeşil çatılarda bitki köklerine dayanımı için yapılan testlerde (FLL)  yüksek derecede dayanıklı çıkmıştır. TPO,  Az bakım gerektiren ve hafif bitkilerin kullanıldığı geniş alanlı yeşil çatılar için ideal su yalıtım membranıdır.
 
 TPO kullanılarak yapılan çatıların özellikleri:
 • Uzun ömür
 • Hava kalitesini arttırma
 • Fırtına suyu yönetimi
 • Estetik görüntü
 • Düşük enerji giderleri
 • Kolay uygulama ve bakım
 • Gürültü kirliliğinin azaltılması
 • Bitki ve hayvanlar için yeni yaşam alan BTPO membran Kentsel ısı adası etkisinin azaltılması

 

Kalınlık (mm)
Genişlik (m)
Uzunluk (m)
Ağırlık (kg/m2)
1,14 mm
1,52
30,50
1,22
 
2,44
30,50
1,22
 
3,05
30,50
1,22
Kalınlık (mm)
Genişlik (m)
Uzunluk (m)
Ağırlık (kg/m2)
1,52
1,52
30,50
1,71
 
2,44
30.50
1,71
 
3,05
30.50
1,71
 

DEPOLAMA YÖNTEMLERİ

TPO Geomembranları rulolar halinde depolanır. Malzeme sevki ve depolanması yatay halde en fazla  5 sıra gelecek şekilde olmalıdır. Yırtılmaya, delinmeye karşı ve yağmur çamur vb. etkenlerde korunmalıdır. Düz ve temiz bir yerde orjinal ambalajında saklanmalıdır.

UYGULAMA YÖNTEMLERİ VE KULLANILAN EKİPMANLAR:

TPO Membranlar Füzyon Kaynaklama ("kaynak yapılacak membranın elektriğe gösterdiği direnç ile ısınarak erimesi yapılan bir kaynak çeşididir.") sistemi ile birleştirilir, serbest serim tekniği ile 6-10 cm. binme payı verilerek serilir ve kaynaklanır.

 

 


Geosett Polyurea ve Geomembran

GEOSETT GEOMEMBRAN POLYUREA olarak  2000 yılı başında ANKARADA   faaliyetine başlamış olan firmamız,kaliteli ürün,uygun fiyat,profesyonel uygulama  ile yalıtım amaçlı GEOMEMBRAN  olan  PVC GEOMEMBRAN -HDPE GEOMEMBRAN - EPDM GEOMEMBRAN  - LLDPE  GEOMEMBRAN - T-GRİP GEOMEMBRAN - TPO GEOMEMBRAN - FPO GEOMEMBRAN VE POLYUREA & POLİÜRETAN SPREY KÖPÜK SATIŞ - UYGULAMALARINI yapmaktadır.
Türkiye'deki birçok kamu binasını ve projesinin yalıtım işlerini başarı ile tamamlamış ve bu sektördeki çalışmalarına da başarıyla devam etmektedir. Firmamız ayrıca uygulamaların yanı sıra, detaylandırma, projelendirme ve uygulama esnasında tam sızdırmazlık konusunda danışmanlık hizmeti vermektedir. 
Kaliteli Ürün, Uygun Fiyat, profesyonel uygulama ve çalışma,tam sızdırmazlık ve Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti ilkelerimiz bizleri sektörümüzde faaliyet gösteren diğer firmalardan ayıran özelliğimizdir.

Polyurea Uygulamaları

Polyurea Nasıl Uygulanır?

  PVC Geomembranda olduğu gibi PE Geomembranlarada geotekstil uygulanabilir. Geotekstil uygulaması yapılan işte zamandan, hemde işçilikten kazanç sağlar. Ayrıca geomembranın uygulanan yüzeye yapışması aderans
HİBRİT POLYUREA - HİBRİT POLİÜREA

Solvent içermeyen çift komponentli çok hızlı kürlenen, özelik olarak ekonomik olması nedeniyle hibrit polyurea olarak kullanım alanı çok geniştir ve her türlü yüzeylere uygulanabilen esnek yapılı poliürea sistemidir.

DÜN : 20 - BUGÜN : 0 - TOPLAM : 48.718
2023 © Geosett Polyurea Geomembran